Konkurrence ne telefonine fikse

21/10/2008 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Nga Pajtim Melani Zhvillimet ne treg pas liberalizimit dhe privatizimit te telefonise fikse. Debati per futjen ne rrjet te operatoreve te rinj, rregullimi i tarifave te terminimit dhe atyre te abonenteve Privatizimi i telefonise fikse dhe liberalizimi i sektorit te telekomunikacioneve kane sjelle nje sere zhvillimesh pozitive ne tregjet dhe ekonomite e rajonit, perfshi dhe Shqiperine. Te dhenat e publikuara nga Komisioni Europian ne raportin per telekomunikacionet (Telecommunications Policy 2008) tregojne se hapja e tregut ka patur efekte pozitive […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of