Konkurrueshmeria e kompanive ne Europen Qendrore

20/03/2011 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Konkurrueshmëria është thelbësore për vlerat. Një kompani konkurruese ka shanse që të rrisë pjesën e saj të tregut dhe eksportet; një biznes jo konkurrues ka të ngjarë të ketë ulje të peshës së tregut dhe reduktim të eksporteve. Kompanitë me norma të larta rritjeje në përgjithësi vlejnë më shumë; kompanitë me reduktim të peshës së tregut vlejnë më pak dhe në përgjithësi përjetojnë probleme me likuiditetin. Mbijetesa e tyre reale mund të vihet në pikëpyetje. Konkurrueshmëria për një biznes […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of