Konsumatoret e rpasurr te mishit

31/01/2010 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintMishi i shpendeve po merr gjithnje e me shume hapesira ne tregun e mishit ne bote, fale industrise se zhvilluar te perpunimit dhe marketingut te mire per kete produkt. Shqiptaret vazhdojne te konsumojne mish qe kushton 2.5 here me shume se ai i shpendeve Nga Albana MUCAJ Shqiptarët konsumojnë pak mish shpendësh, ndonëse kanë prirje për t’u ushqyer shëndetshëm dhe kanë të ardhura disa herë më të ulëta për frymë krahasuar me konsumatorët e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Britanisë […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of