Konsumi, cdo person pi 5-7 litra/vit

30/06/2009 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Tregu i lëngjeve të frutave është rritur gjatë viteve të fundit dhe konsumatorët kanë tendencë për të rritur përdorimin e tyre, por megjithatë niveli i konsumit për person mbetet ende i ulët, 5-7 litra në vit. çmimet e larta për një popullsi ku rreth 18% e njerëzve jetojnë me 2 dollarë në ditë vazhdojnë ta mbajnë Shqipërinë ndër vendet e fundit në Europë për konsumin e këtij produkti. Konsumi i lëngut të frutave nga një shqiptar është afro gjysma […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of