Konsumi ne rritje i peshkut

30/06/2009 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Kultivimi është e ardhmja e peshkimit. Aktualisht gjysma e tregtisë botërore të peshkut vjen nga vendet në zhvillim Për një çerek shekulli, sektori i kultivimit të peshkut ka pasur shtimin më të shpejtë të prodhimit, duke ruajtur një rritje vjetore prej 8.8%, sipas të dhënave të Organizatës së Kombeve të Bashkuara për Ushqimin dhe Bujqësinë (FAO). Për të bërë një krahasim për ritmet e larta të rritjes ata sjellin në mendje sektorin e blegtorisë, i vlerësuar gjithashtu me rritje […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of