Kontabiliteti i informatizuar dhe sfidat e biznesit

13/11/2007 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Nga Dr. Ilirjan Lipi, Universiteti i Vlorës Sot bizneset, pavarësisht formës së organizimit të tyre, tregojnë një mungesë të theksuar interesimi në drejtim të informatizimit të tyre. Aspekti më i prekshëm me të cilin subjektet përballen çdo ditë, është informatizimi i kontabilitetit të tyre. Sfida më e madhe me të cilën pritet të përballet bota ekonomike në Shqipëri është ristrukturimi i kategorizimit dhe rregullave të bizneseve të vogla dhe vendosja në zbatim e deklaratës mbi të ardhurat personale për […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of