Kontrata 256 mln euro / Kuvendi miraton PPP e rrugës Milot-Balldren

22/07/2019 11:02 AM 0 komente

Teksa ka miratuar ndalimin e PPP-ve me oferta të pakërkuara për rrugët, Kuvendi i Shqipërisë ka nxituar që në seancën e fundit të miratojë dhe dy kontrata të tjera, që e kishin zanafillën pikërisht tek ofertat e pakërkuara. Kuvendi ka miratuar me shumicë të thjeshtë projektligjin “Për miratimin e kontratës së koncesionit/PPP, ndërmjet Ministrisë së Infrastrukturës dhe Energjisë, si autoriteti kontraktor, shoqërisë “ANK”, sh.p.k., si koncesionari, dhe shoqërisë “Bardh konstruksion”, sh.p.k., si shoqëria koncesionare, për projektimin, ndërtimin dhe mirëmbajtjen e […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of