Kooperativa ndryshe nga shoqeria e bashkepunimit reciprok

22/09/2007 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Gjatë periudhës së ekonomisë së tregut në fushën e legjislacionit janë bërë dy hapa. Ligji i kooperativave, i quajtur Ligji i Shoqërive të Bashkëpunimit Reciprok miratuar nga Kuvendi i Shqipërisë në vitin 1996 është përmirësuar e plotësuar në vitin 2002. Drejtori i GTZ-së Ismail Beka e vlerëson si një ligj të mirë në kushtet e Shqipërisë, pasi është hartuar nga ekspertë shqiptarë në bashkëpunim me juristë dhe ekspertë të sistemit kooperativ në Gjermani. Por megjithëse ligji ekziston, pranë gjykatave […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of