Korniza e re

07/07/2014 1:28 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintPas rreth dy vitesh përgatitje, drafti i strategjisë së re 6-vjeçare të turizmit shqiptar, tashmë është gati. Vizioni deri në vitin 2020 flet për një Shqipëri që do të njihet si një destinacion turistik tërheqës, autentik dhe mikpritës në Europë, bazuar në përdorimin e qëndrueshëm të potencialeve natyrore, kulturore dhe historike të arritshme lehtësisht nga tregjet ndërkombëtare. Kontributi në ekonomi do të rritet nga 4.8% (2013) në 8%. Nga Elona Bedalli Kjo është hera e katërt që qeveria shqiptare harton […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of