Koronavirus, 5G në rrezik. Tregu i smartphone-ve, drejt një rënie prej 30%

17/02/2020 10:47 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint IDC: Ndërprerje në zinxhirin e furnizimit për muaj me radhë. Për shoqërinë e kërkimeve dhe analizave, Canalys, shitjet e telefonave në Kinë mund të zbresin me 50% në tremujorin e parë 2020. Sipas analistëve mund të ketë vonesa edhe në daljen në treg të pajisjeve të reja të bazuara në 5G…   Epidemia e Koronavirus rrezikon të sjellë pasoja dramatike në shitjet e smartphone-ve në Kinë. Sipas të dhënave të reja të publikuara nga IDC, mund të regjistrohet një […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of