Koronavirus, pasuria e CEO-s së Amazon, Jeff Bezos, rritet me 24 mld $

20/04/2020 12:51 PM 0 komente

Kompania ka punësuar mijëra punëtorë për t’i bërë ballë rritjes së kërkesës Pasuria e themeluesit dhe CEO-s së Amazon është rritur me 24 miliardë dollarë këtë vit, pas shtimit të kërkesës për shopping online. Si pasojë, çmimet e aksioneve të kompanisë shënuan një rekord të ri. Sipas indeksit “Bloomberg Billionaires Index”, tani pasuria e Jeff Bezos është 138 miliardë dollarë, duke konsoliduar pozicionin e tij si njeriu më i pasur në botë. Shitjet online në Amazon janë rritur, nga ana […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of