Koronavirusi, “infektimi” i ekonomisë shqiptare

02/03/2020 10:35 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Paniku nga koronavirusi ka filluar të japë efekte edhe në ekonominë shqiptare, ndonëse ende nuk ka të infektuar. Tregtia me Kinën u bllokua për shkak të mbylljes së fabrikave, ndërsa në Itali u ndërpre lëvizja e sipërmarrësve. Ja kostot që po paguan biznesi në Shqipëri nga koronavirusi. Më e prekura industria e tekstileve dhe këpucëve. Investimet do të shtyhen me dy muaj, pritet rënie e lehtë në Prodhimin e Brendshëm Bruto.   Nga Dorina Azo Donika Mici, duhet të […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of