Koronavirusi, ‘Nuk ka vështirësi në Kroaci’, thotë kryeministri Plenkovic

04/05/2020 8:55 AM 0 komente

Kryeministri kroat, Andrej Plenkovic, deklaroi për Euronews se vendi i tij nuk po përjeton “vështirësi” në luftën kundër pandemisë COVID-19. Plenkovic tha se më pak se 20,000 njerëz kanë ngelur pa punë për shkak të përhapjes së virusit, që sipas tij, ishte “shumë më e vogël se shifrat e vendeve të tjera”.”Masat tona ishin të shpejta, të drejtpërdrejta dhe efikase dhe deri tani kanë dhënë rezultate të shkëlqyera ekonomike. “Ndërsa masat tona të tanishme synojnë të lehtësojnë presionin mbi ekonominë […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of