Koronavirusi, si mund të jetë një valë e dytë

29/06/2020 9:54 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Teksa masat e bllokimit kanë nisur të lehtësohen në vendet që janë ende duke luftuar koronavirusin, ekspertët parashikojnë mundësinë e një vale të dytë infeksioni. Një valë e dytë mund të marrë vrull me shpejtësi pasi njerëzit po bashkëveprojnë gjithnjë e më tepër mes tyre. Një profesor i matematikës dhe statistikës ka ilustruar se si mund të duket një valë e dytë infeksioni, duke marrë parasysh skenarë të caktuar dhe reagimet sociale.   Teksa koronavirusi po përhapej me shpejtësi […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of