Kosova dhe Shqipëria koordinojnë veprimet për qarkullimin e prodhimtarisë

20/04/2020 12:03 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintMinistri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Besian Mustafa, priti javën e kaluar në takim ambasadorin e Shqipërisë në Kosovë, Qemal Minxhozi, për të diskutuar rreth veprimeve mes të dyja shteteve pas situatës së krijuar nga pandemia. Kosova dhe Shqipëria do të intensifikojnë bashkëpunimin në sektorin e bujqësisë, e po ashtu, do t’i koordinojnë aktivitetet e tyre për eliminimin e pengesave në qarkullimin e prodhimtarisë bujqësore në mes të dy vendeve. “Në situatën me të cilën po përballemi, u pajtuam […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of