Kosova dhe Turqia, prej 1 shtatorit me tregti të lirë

15/07/2019 11:37 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintMarrëveshja për tregti të lirë mes Kosovës dhe Turqisë pritet të nisë zbatimin në shtator të këtij viti. Kjo marrëveshje nënkupton lehtësim të madh për bizneset e të dy shteteve dhe njëkohësisht nxitjen e tregtisë mes dy vendeve. Llogaritet se në Kosovë janë të regjistruar mbi 1000 kompani turke Ministri i Tregtisë dhe Industrisë (MTI), Endrit Shala, ka pritur në takim Këshillin Botëror Turk të Biznesit pranë Bordit të Marrëdhënieve të Jashtme Ekonomike (DEIK), me të cilët bisedoi për tregtinë […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of