Kosova, gati për OBT, por pret kohën e duhur

14/11/2016 4:31 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintKosova është e përgatitur që në momentin e duhur të dërgojë kërkesën për anëtarësim në Organizatën Botërore të Tregtisë (OBT). Ministria e Tregtisë dhe Industrisë (MTI) është në fazën e konsultimeve me të gjitha institucionet e rëndësishme në vend si dhe me partnerët ndërkombëtarë dhe në momentin më të përshtatshëm do ta adresojë kërkesën për anëtarësim të OBT. Lulzim Krasniqi, shef i kabinetit të ministres Hykmete Bajrami, ka deklaruar se MTI-ja, ka përgatitur të gjitha dokumentet e nevojshme për aplikim […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of