Kosova: Shteti i njohur ekonomikisht

11/05/2009 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Kosova anetaresohet ne Fondin Monetar Nderkombetar Ekonomistet kosovare, anetaresimin e Kosoves ne FMN e konsiderojne si shume te rendesishem ne rrafshin politik, po ashtu edhe ne ate ekonomik. Kjo, do ta radhise Kosoven ne mesin e vendeve me peshe ekonomike. Gjithashtu, krijohet mundesia per anetaresim edhe ne institucionet e tjera financiare, si dhe huazimin e parave per perballimin e veshtiresive buxhetore, apo ne bilancin e pagesave, si dhe per zhvillim Ibrahim Rexhepi Nuk ka asnje dyshim per anetaresimin e […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of