Kosovari, qe cau ne biznesin shqiptar

01/04/2008 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Magdalena Alla Cili eshte Shefqet Bucaliu, inxhinieri kosovar qe per t’iu larguar regjimit frenues serb, erdhi ne Shqiperine e veshtire te 1993 dhe sot mendon se beri zgjedhjen e duhur Tani mendon se ka bere veprimin e duhur, qe vite me pare zgjodhi Shqiperine per te bere biznes. E la Kosoven ne 1993, kohe kur Shqiperia ngjasonte “toka e premtuar” e nje kapitalizmi qe sa po ngrihej dhe kesisoj joshte. Por dhe tani, qe vendet u kembyen disi, tani […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of