Kosove: Deshtimi i qendrave tregtare

15/02/2009 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Rreth 45,000 nga 90,000 biznese te regjistruara ne Kosove nuk po punojne, qe nenkupton, sipas eksperteve, se sektori privat ne Kosove eshte ne krize, shkruan Balkan Insight. Ne Prishtine, ne zonen Sunny Hill per shembull, tabelat “per shitje” varen ne dritaret e disa dyqaneve ne qendren tregtare. Numri i vogel i konsumatoreve qe perdorin qendrat tregtare, i ka detyruar shume tregtare te shesin dyqanet, megjithese pak te interesuar ka per t’i blere ato dhe per te hapur biznese te […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of