Kosove – Lajme shkurt

10/04/2011 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint KE dhe Kosova diskutojnë çështjet e tregut të brendshëm Një spektër i gjerë i temave siç janë: lëvizja e lirë e mallrave, prokurimi publik, të drejtat e pronës intelektuale, politikat e konkurrencës, legjislacioni për kompanitë, lëvizja e kapitalit/shërbimeve financiare, lëvizja e lirë e shërbimeve dhe njerëzve, mbrojtja e konsumatorëve dhe shëndetësia janë diskutuar në takimin mes autoriteteve të Kosovës dhe Komisionit Europian. Ndjekja e konkluzioneve të këtij takimi pritet të ketë ndikim në progresin e Kosovës në rrugën drejt […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of