Kosove: Plane per OBT-ne

23/10/2007 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Ministri i Tregtisë dhe Industrisë i Kosovës, Bujar Dugolli, tha se organizata Botërore e Tregtisë (OBT) ka përshëndetur masat nga institucionet e Kosovës për të filluar bisedimet mbi hyrjen në organizatë. Sipas Dugollit, Kosova është në pozitë të mirë për t’u bashkuar me OBT-në, pasi kodi i saj doganor dhe tarifat doganore janë plotësisht të harmonizuara me ato të vendeve anëtare të BE-së. FacebookLinkedinTwitteremailPrint

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of