Kosoves i duhet nje mrekulli te arrije objektivat

20/03/2011 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Ekspertët e ekonomisë paralajmërojnë se Kosova rrezikon të humbasë arritjen e objektivit për rritjen ekonomike 6.1%. Buxheti u arrit të miratohej vetëm gjatë këtij muaji (nga dhjetori që ishte parashikuar), dhe si rezultat pak investime publike janë kryer. Vonesat erdhën si pasojë e mbajtjes së zgjidhjeve të jashtëzakonshme e formimit të qeverisë. Si rezultat i mungesës së buxhetit, ministritë ishin të paafta për të shpenzuar gjë tjetër përveç parave. Rritja ekonomike e Kosovës vitin e kaluar ka qenë e […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of