Kostot e dembelizimit

14/10/2019 12:55 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintShqiptarët (veçanërisht durrsakët), më dembelët e Europës, 80% nuk bëjnë asnjë aktivitet fizik Vrapi, ecja në natyre apo ushtrime të tjera fizike që shtojnë aktivitetin e frymëmarrjes dhe ritmin e zemër janë një sport i pa preferuar për pjesën më të madhe të shqiptarëve, ndryshe nga vendet e tjera të Europës. Sipas shifrave të Eurostat dhe të INSTAT, të përpunuara nga Monitor, rezulton se femrat dhe meshkujt shqiptarë kanë përqindjen më të lartë të mungesës së aktivitetit fizik në Europë. […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of