Kostot ekonomike të një vetëvrasjeje

19/02/2018 11:40 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintSa herë që dikush i jep fund jetës, krahas trishtimit, harrojmë një tjetër problem: humbja e kapitalit njerëzor dhe ndikimi financiar pas vetëvrasjes. Këto kosto ndikojnë te të afërmit, komuniteti dhe në shoqëri. Në Shqipëri nuk ka statistika financiare që lidhen me sjelljen vetëvrasëse. Megjithatë, ekspertët pohojnë se ana financiare është një ndër ndikuesit kryesorë. Kësaj i shtohen rritja e individualizmit dhe presioni i rrjeteve sociale…   Nga Deada Hyka   Në Shqipëri nuk janë të tjerët që ta heqin jetën, […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of