Kredencialet presidenciale

24/06/2019 3:35 PM 0 komente

Pse Erkki Liikanen duhet të jetë kreu i ri i BQE-së. Pasardhësi i Mario Draghit duhet të ketë ekspertizën e nevojshme, të jetë i aftë në gjykim dhe të ketë aftësi politike   Një prej pozicioneve më të lakmuara në Europë, pozicioni i kreut të Bankës Qendrore Europiane (BQE) është aktualisht i lirë, SHKRUAN The Economist. Ky pozicion është i një rëndësie të lartë, pasi nëpërmjet tij mbikëqyren bankat dhe përcaktohen normat e interesit të cilat përdoren në 19 shtete […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of