Kredi për të shlyer kredi?!

09/06/2014 10:58 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintPas 700 milionë eurosh hua, marrëveshjet e së cilës janë nënshkruar këtë vit, qeveria shqiptare parashikon të marrë vitin e ardhshëm 500 milionë euro në tregun ndërkombëtar. Çfarë mendojnë ekonomistët. Ku do të shkojnë këto para dhe a e rrezikojnë borxhin? Përpjekjet e qeverisë shqiptare për të nënshkruar marrëveshjen e huas me Fondin Monetar Ndërkombëtar u shoqëruan me shumë debate e pati kundërshti nga shumë ekonomistë, të cilët e shikonin këtë si një mënyrë për të rritur përsëri borxhin. Një […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of