Kredia, rritje me e ngadalte

30/09/2008 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Nga Ersuin Shehu   Kreditimi i ekonomise nga sistemi bankar gjate vitit 2008  ka nisur me ritme rritjeje me te uleta krahasuar me vitin 2007. Norma mesatare e rritjes mujore te kredise ka qene rreth 3%, nga afro 4.2% qe ishte i njejti tregues per vitin 2007. Megjithate, bankieret jane te mendimit se tregu i kredise vazhdon te jete i shendetshem dhe ritmet e rritjes vleresohen te jene te larta. Sipas informacionit zyrtar te publikuar nga Banka e Shqiperise, […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of