Kreditë dhe depozitat-prill 2020

01/06/2020 10:50 AM 0 komente

Kreditë Bizneset dhe individët morën rreth 17 miliardë lekë kredi të re në muajin prill, me një rritje prej 52% në krahasim me muajin mars, kur u shënua dhe niveli më i ulët në vite i huamarrjes, për shkak të krizës ekonomike që nisi në mes të marsit, pas kufizimit të aktiviteteve me qëllim parandalimin e përhapjes së COVID-19. Por, të dhënat e detajuara tregojnë se rritja e huasë në prill ka ardhur vetëm nga kredia për kapital qarkullues, që […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of