Kreditë me probleme, maj 2020

20/07/2020 9:52 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintKreditë me probleme shënuan një rënie në muajin maj, duke zbritur në 8.14%, niveli më i ulët në 11 vjet, që nga tremujori i parë i vitit 2009. Në krahasim me fillimin e vitit, huatë me probleme janë ulur me 0.23 pikë përqindje dhe në raport me të njëjtën periudhë të një viti më parë rezultojnë 3.23 pikë përqindje më të ulëta. Por bankierët pohojnë se kjo tendencë nuk tregon realitetin, por është e lidhur më shumë me ristrukturimin e […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of