Kristian-Demokratët e Gjermanisë po e humbin durimin me udhëheqësin e tyre

05/04/2021 10:56 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Somnabuli. Armin Laschet nuk ka pasur një fillim të mirë   Justifikimet ishin të bollshme kur Kristian Demokratët e qendrës së djathtë të Gjermanisë (CDU) pësuan dy nga humbjet më të thella të zgjedhjeve lokale në mars. Partia po garonte kundër partive të tjera popullore në shtetin Baden-Württemberg i udhëhequr nga Partia e Gjelbër dhe në Rhineland-Palatinate, drejtuar nga Social Demokratët (SPD), shkruan The Economist. Krerët e shtetit të CDU-së kishin zgjedhur kandidatë të dobët. Armin Laschet, lideri i […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of