Kriteret ekonomike per ne BE

25/03/2008 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Nga Pajtim Melani Reformat per nje ekonomi tregu funksionale, taksat, privatizimi i monopoleve natyrore, hyrja e lire e kapitalit dhe inflacioni nen kontroll, kushtet kryesore per vendet si Shqiperia Me shume elegance revista e njohur “The economist” paraqiste paradoksin “Jugosllavi” ku nga njera ane nje prej ish-republikave, pikerisht Sllovenia mban presidencen e rradhes ndersa republika e fundit e mbetur nga copetimi, Serbia, mbetet ne dilemen nese do te vazhdoje rrugen e integrimit, apo do t’í rikthehet izolimit ne emer […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of