Kritiku i artit italian: Shqipëria e bukur si Sardenja

17/02/2016 9:03 AM 0 komente

Shqipëria është vizituar nga kritiku i famshëm italian Vittorio Sgarbi, gjatë përfaqësimit të saj në panairin ndërkombëtar BIT Milano 2016 ( marrin pjesë Agjencia Kombëtare e Turizmit si dhe 8 operatorë turistike.)

Të shumtë ishin mediat italiane të cilat e kthyen fokusin e tyre drejt Shqipërisë, si një destinacion që mund të përfshihet në listën e tyre. Vittorio Sgarbi ka deklaruar para mediave italiane se Shqipëria padyshim është një suprizë, raporton Il sole.

“ Le ta marrim Shqipërinë ne, është një vend shumë i bukur”- ka thënë kritiku i njohur, i cili e ka krahasuar vendin tonë edhe më Sardenjën.

“ Shqipëria është po aq e bukur sa Sardenja”- ka thënë ai në fund.

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of