Kriza, 100 milion te varfer me shume

21/10/2008 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Banka Boterore: Vendet ne zhvillim rrezikojne te shikojne se si mund te shkojne ne “tym” sakrificat per permiresim Kriza financiare qe eshte aktualisht me e keqja qe nga viti 1930, rrezikon te “gjunjezoje” vendet ne zhvillim, tashme te vena ne veshtiresi nga çmimi i larte i energjise, si dhe rritja e çmimeve te ushqimeve. Qe nga fillimi i vitit, numri i te varferve u rrit me 100 milion dhe rreziku i rritjes se metejshme eshte i pranishem. Alarmin e […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of