Kriza e bareve dhe restoranteve, nis falimentimi në janar

11/01/2021 10:05 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintSituata pritet të përkeqësohet deri me mbyllje të bareve dhe restoranteve që në javët e para të janarit të këtij viti. Viti 2020 pati ulje dhe ngritje për subjektet e shërbimit – baret, restorantet dhe klubet e natës ishin të parët që u mbyllën me shfaqjen e COVID-19 në muajin mars. Pas hapjes së ekonomisë deri në përfundim të verës, xhiroja e tyre arriti të rikuperohej. Në periudhën vjeshtë-dimër qarkullimi te këto biznese iu rikthye rënies me rreth 40% krahasuar […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of