Kriza e Britanisë, burimi i të gjitha problemeve

28/01/2019 11:02 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintZgjidhja e krizës ka nevojë për kohë dhe një referendum të dytë   Asnjë plan i asnjë qeverie moderne britanike deri më sot nuk ka qenë kaq i zymtë sa marrëveshja e Brexit, shkruan The Economist. Marrëveshja e tërheqjes, një prej pikave kryesore gjatë qeverisjes së Theresa May, për të cilën ajo po diskuton prej dy vitesh me Bashkimin Europian, nuk arriti të miratohej pas një debati pesëditor me 432 vota kundrejt 202. Edhe mbështetësit e saj konservatorë votuan kundër saj. […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of