Kriza e çimentos

09/07/2012 12:51 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintIndustria e çimentos, e cila u rrit me ritme të ndjeshme pas vitit 2007, duket se është në kolaps dhe ka hyrë në një rreth vicioz. Sektori po vuan rënien e ndjeshme të sektorit të ndërtimit e investimeve publike, presionin në rritje nga importi dhe uljen e eksporteve Vrulli i investimeve në industrinë e çimentos duket se ka zhgënjyer investitorët e këtij sektori. Investimet prej qindra miliona eurosh duket se nuk i kanë kënaqur pritshmëritë e kompanive, në kushtet kur […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of