Kriza e konsumit në Europë nuk prek blerjet online

29/10/2012 12:48 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintTregtia tradicionale është në rënie, ndërsa ajo online nuk do t’ia dijë, përkundrazi, siç shprehet presidenti dhe drejtori ekzekutiv i “eBay”, John Donahoe, “vazhdon të rritet me një ritëm interesant. Ka një pasuri në rritje ekonomike dhe konsumatorët kërkojnë çmime më të mira dhe një ofertë më të gjerë, gjë që po çon në rritjen e blerjeve nëpërmjet internetit”. Një fenomen, që siç e shpjegon gjatë një interviste të dhënë për agjencinë gjermane të shtypit “Dpa”, ndihet më shumë në […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of