Kriza e mbikapacitetit të çelikut – nga Europa në Kina

10/10/2016 4:33 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintDebati aktual për mbikapacitetin e çelikut në Kinë mund të injorojë mësimin e nxjerrë nga kriza e pasluftës në SHBA dhe Europë. Çeliku dukshëm ka zënë një pjesë të rëndësishme të axhendës europiane këto kohë. Vitin e kaluar, në shkurt, mijëra demonstrues protestuan kundër politikës “dumping” kineze, për të cilën ata thonë se po kërcënon vendet e punës dhe investimet. Në Samitin e Hangzhou, presidenti i Komisionit Europian, Jean-Claude Juncker, tha se G20 duhet urgjentisht të gjejë një zgjidhje për […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of