Kriza e pafundme dhe fundi i krizës

06/07/2020 9:13 AM 0 komente

Si ta presësh fundin me zgjidhje të formatuara   Nga Akademik, Prof.Dr. Anastas Angjeli Kriza sanitare e COVID-19 apo kriza ekonomike? Apo të dyja bashkë? Karantinim apo hapje? Hapje graduale apo e menjëhershme? Njeriu apo ekonomia? Injektim i ekonomisë apo jo? Papunësi dhe varfëri, apo punësim dhe mirëqenie? Cilët janë faktorët ndërveprues mes pandemisë dhe krizës ekonomike? A ka një metodologji? Si dhe kur do të dilet nga kjo krizë? Ndërsa pyetjet janë me dhjetëra e dhjetëra, pandemia e COVID-19, […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of