Kriza ekonomike, gjurme te dukshme ne Europe

11/05/2009 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Ekonomia e vendeve te BE-se do te pesoje nje tkurrje prej 4% kete vit, shume me teper se parashikimi. Komisioni Europian ka rishikuar parashikimin e bere me pare nga komisioneri per Ekonomine dhe çeshtjet Monetare, Joaquin Almunia, qe ka vleresuar se rimekembja do te ndodhe ne vitin 2010. Perkeqesimi i krizes ekonomike globale, renia e niveleve te tregtise dhe ajo e vleres se shtepive, ka nxitur tkurrjen, tha komisioneri. Ai shtoi se rimekembja e ekonomise nuk do te nise […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of