Kriza financiare si nje elefant ne nje dhome te erret

28/01/2008 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Nga Martin Wolf Financial Times “Pak nga pak fillova te besoj se pika me e forte e ekonomise se Shteteve te Bashkuara qendronte ne aftesine e saj riperteritese, – aftesine e saj per te terhequr kriza dhe per ta rimarre perseri veten, shpesh ne menyra dhe me ritme qe ju kurre nuk do te ishit ne gjendje t’i parashikonit, aq me pak t’i diktonit ato” Alan Greenspan, ‘Epoka e Trazirave”[1]. Te gjithe po mendojme se deklarata e zotit Greenspan […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of