Kriza godet Uber, pushohen 3 mijë punonjës

25/05/2020 10:48 AM 0 komente

Njoftohen pushime të tjera nga puna, pas 3700 punonjësve në fillim të majit. Uber do të mbyllë 45 zyra në të gjithë botën. Masat vijnë për shkak të emergjencës së COVID-19   Emergjenca e koronavirusit ka goditur në mënyrë të ashpër një shoqëri si Uber dhe pasojat po ndihen. Në një email, CEO i kompanisë, Dara Khosrowshahi njoftoi pushimin nga puna të 3000 punonjësve, që u shtohen 3700 të tjerëve në fillim të majit. Kjo është një ulje e përgjithshme […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of