Kriza greke dobeson tregtine

27/02/2011 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintKriza greke dobesoi pas shume vitesh marredheniet tona tregtare. Ritmet e rritjes se eksporteve ishin shume me te uleta se totali dhe importet rane 11%. Pritshmeri pozitive per eksportet e ketij viti, nese nuk pengojne cmimet e larta Nga Albana MUCAJ Dobësimi i ekonomisë greke vitin e kaluar dha efekte negative në tregtinë me Shqipërinë. Përkeqësimi i mundësive tregtare me partnerin e dytë për nga rëndësia ishte fatal për disa biznese të prodhimit të veshjeve, të cilat u detyruan të […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of