Kriza, italianët i rikthehen tavolinës, tani gjithçka përgatitet në shtëpi

29/10/2012 12:50 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintNë shtëpi nuk mungonte asnjëherë mielli e po kështu edhe vezët. Nevojiteshin për të përgatitur biskotat për mëngjes dhe taljatelet për drekë. Por, që nga vitet ’60 këto produkte pothuajse nuk gjendeshin më në shtëpi. Pastat tashmë përgatiteshin nga industria, në çdo supermarket mund të gjenden dhjetëra paketime, me ngjyra të ndryshme. Tani, sipas një hetimi të ndërmarrë nga agjencia e kërkimeve “Swg” për llogari të “Coldiretti”, shoqata më e madhe e bujqësisë në Itali, mbi italianët ka nisur të […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of