Kriza mund të çojë drejt falimentimit subjektet e vogla

11/01/2021 10:17 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintFlet Sokol Mati, Këshilltar Bordi, “Beralb Sh.A.”             Si ishte viti 2020 për sektorin minerar në tërësi? Si u ndikua nga pandemia dhe çmimet në tregje sektori minerar shqiptar? Pandemia, si në çdo sektor tjetër prodhues, dha efektet e saj edhe në industrinë minerare, e cila prej 2014-s, vëren ulje në vlerën e të ardhurave të krijuara prej saj. Kjo vjen për një sërë arsyesh, si çmimet e mineraleve, niveli i prodhimit, problematikat me fuqinë punëtore, mosfunksionimi normal i zinxhirit […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of