Kriza nuk prek princat e Anglisë

09/07/2012 11:19 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintNdërsa në Britaninë e Madhe mbretëron kriza, shpenzimet e princit Carlo po rriten. “Clarence House” publikoi bilancin vjetor dhe mediat britanike vrapuan që të paraqesin kontrastin e shpenzimeve që u rritën me 11.8%. Vitin e kaluar, shpenzimet zyrtare u llogaritën 11.4 milionë sterlina, ndërsa këtë vit, në 12 milionë. Ajo që ka shkaktuar më shumë polemika është llogaria e qeverisë për të cilën kontribuojnë qytetarët dhe që ka lidhje me koston e jetës së Carlo, Camilla, Harry, William dhe së […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of