Kriza nxit eksportuesit të diversifikojnë prodhimin dhe tregjet

01/02/2021 12:33 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Diversifikimi i prodhimit është një nga mjetet që kanë zgjedhur kompanitë fason për mbijetesën në kushtet e paqëndrueshmërisë që krijoi Covid-19 te tregu tradicional, Italia. Për këtë, disa prej tyre investuan për blerjen e makinerive të reja. Edhe disa operatorë të bimëve medicinale kanë rritur ndër vite investimet për vlerën e shtuar të produktit. Eksporttuesit thonë se për transformime tërësore të industrive duhen subvencione nga shteti, ose procesi do të mbetet vetëm në disa ndërmarrje individuale.   Nga Dorina […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of