Kriza nxiti prirjen për kursim, viti 2020 ishte pozitiv për fondet private 

29/03/2021 10:30 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintIntervistë me Elvis Ponari, drejtor i përgjithshëm i shoqërisë administruese të fondeve të pensionit SIGAL-LIFE UNIQA GROUP AUSTRIA   Elvis Ponari, drejtori i përgjithshëm i fondit vullnetar të pensioneve Sigal, thotë për revistën “Monitor” se viti 2020 rezultoi edhe më i mirë se pritshmëritë për fondet private të pensioneve. Sipas tij, kriza nxiti më shumë prirjen e individëve për kursim dhe kjo e ndikoi pozitivisht edhe vendimmarrjen për të investuar në një pension privat. Z. Ponari mendon se legjislacioni duhet […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of