Kriza preku kërkesën, por me pasoja minimale në rritjen e kredive me probleme

23/11/2020 11:29 AM 0 komente

Intervistë me Ermelinda Baço, drejtore e Divizionit të Huadhënies për Ekonomitë Familjare, Alpha Bank Albania.   Ermelinda Baço, drejtore e Divizionit të Huadhënies për Ekonomitë Familjare, thotë për revistën “Monitor” se Alpha Bank Albania nuk ka ndërmarrë kritere shtrënguese në huadhënien konsumatore pas pandemisë. Pas mbylljes së moratoriumit, Alpha Bank nuk ka konstatuar përkeqësim të cilësisë së portofolit të kredisë konsumatore dhe pritshmëritë janë pozitive edhe për vitin e ardhshëm. Sipas saj, me rigjenerimin e ekonomisë dhe me rritjen e […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of